Avastage Võrumaa ja Rõuge

38 m

Rõuge Suurjärve sügavus

Rõuge järvestik koosneb seitsmest järvest Valgjärv, Liinjärv, Suurjärv (Eesti sügavaim), Kaussjärv, Ratasjärv, Tõugjärv, Kahrila.

314 m

Suure Munamäe kõrgus

Suur Munamägi (Eesti kõrgeim mägi) ja Haanja suusakeskus (Rõugest 8 km kaugusel).

Rõuge Suurjärve rand

Rõuge alevik

Jalutuskäigu kaugusel meie külalistemajast on Ööbikuorg, vesioinad, rippsild, Pesapuu torn, muinasmajad, Rõuge Suurjärve rand, Eesti Ema monument. Rõugest algab matkarada, mis viib Hinni kanjonisse, samuti läheb siit läbi RMK Aegviidu-Ähijärve matkarada.

Sportimisvõimalusi pakuvad Rõuges tennise- ja golfiväljak, kergejõustikustaadion (jalgpalliväravatega), metsarajad on avatud kõigile rattasõiduks ja jooksmiseks. Siin toimuvad sageli mitmed rahvaspordiüritused, ratta- ja jooksusarjad.

Meie vahetus naabruses asuvad ka Rõuge rahvamaja, raamatukogu, Rõuge Maarja kirik ja Vabadussõja kangelaste mälestussammas.

Ööbikuorg

Jalutuskäigu kaugusel meie külalistemajast on Ööbikuorg, Tindiorg, Jürihani org, vesioinad, rippsild, Pesapuu torn, muinasmajad – kõik ühes koos, pakuvad avastamisrõõmu ja silmailu igal aastaajal.

Haanja

Haanja terviserajad on Eestis merepinnast kõige kõrgemal asuvad rajad ning looduslik lumekate püsib kõige kauem.

Talvel on avatud 1, 2, 3 ja 5 km suusarajad ning lisaks Haanja-Kurgjärve 1,4 km kergliiklustee. Haanja maratoni rada on piisava lume korral avatud kogu pikkuses.

Luhasoo matkarada

Luhasoo maastikukaitsealaga tutvumiseks on rajatud 5 kilomeetri pikkune õpperada, kõndimist selle märgades madalsoo- ja rabaosades hõlbustab laudtee.

Luhasoo matkarada asub Rõugest 10 km kaugusel.