Tegevused

Külalistemaja poolt pakume võimalust lõõgastuda saunas, teha lõket, grillida ning nautida kaunist vaadet Rõuge Suurjärvele.

Meie lähedusest leiad:

  • Rõuge Ööbikuorg, mis asub 1 km kaugusel külalistemajast. Ööbikuorg on kuulus oma arvukate allikate ja vesioina poolest. Vesioinas pumpab vett 30 meetri kõrgusele Ööbikuoru nõlval asuvasse tallu kasutades hüdraulilise löögi energiat. Orgu läbivad matkarajad ning selle serval asuvad suur külakiik ja vana ait.

  • Rõuge järved. Külalistemaja aiast avaneb vaade Rõuge Suurjärvele, Eestimaa sügavaimale järvele (38 meetrit). Järve kaldal on ka supelrand (külalistemajast ca 300 m). Alevikus asuvad veel Kaussjärv, Liinjärv, Valgjärv ja Ratasjärv ning pisut eemal Tõugjärv ja Kahrila järv. Rõuge järvestik on ühendatud matkarajaga, mis läbides Rõuge alevikku jõuab Hinni kanjonini.

Rõuge järvestikus on seitse järve.

  • Hinni kanjon asub Kahrila järve kirdekaldal, meie külalistemajast 5 km kaugusel. Hinni kanjonis on vooluvete toimel tekkinud ainulaadne liivakivisse lõikunud püstloodsete seintega org. Hinni kanjonisse viib Kahrila järve kalda serva mööda kulgev jalgsimatkarada.

  • Luhasoo maastikukaitseala, millega saab tutvuda 4,5 km pikkust õpperada läbides. Laudteel kulgevat rada läbides saab näha nii erinevaid soo liike, rabajärve kui ka saarel paiknevat metsaonni. Soine maastikuala asub vahetult Läti piiri ääres ja on Rõugest 12 km kaugusel.

  • Baltimaade kõrgeim tipp Suur Munamägi asub Haanjas, 8 km kaugusel.

  • Murdmaasuusarajad asuvad 8 km kaugusel Haanjas ja 6 km kaugusel Kurgjärvel. Haanja küngastel jätkub lund kevadeni!

Haanja metsade suusarajad sobivad nii sportimiseks kui ka matkamiseks.

  • Mäesuusatamise võimalus on Kütiorus, ca 20 km kaugusel külalistemajast.